top of page

O nás

Company Overview
ZÁKLADNÍ INFORMACE O SPOLEČNOSTI

Euro Manganese Inc. (EMI) je soukromá kanadská společnost zaměřená na vývoj nového zařízení pro výrobu vysoce čistého manganu, založeného na recyklaci ložisek hlušiny nacházejících se v České republice.

Rozvojem projektu „Mangan Chvaletice“ se snažíme v srdci Evropy zavést spolehlivého výrobce vysoce čistého elektrolytického manganu a síranu manganatého a uspokojit tak potřeby špičkových výrobců lithium-iontových baterií, legovaných ocelí a hliníkových slitin.

Management a představenstvo společnosti EMI jsou silné týmy vysoce zkušených pracovníků, kteří disponují celou řadou dovedností. Rádi bychom na našem projektu „Mangan Chvaletice“ pracovali efektivním způsobem, přitom dodržovali korektní postupy v oblasti správy a řízení společnosti a využívali nejnovější technologie, které by byly zároveň šetrné k životnímu prostředí, ale také k sociálním potřebám společnosti. Naším cílem je vyvinout v Chvaleticích nejmodernější, komerčně životaschopný a ekologicky udržitelný podnik, který bude vysoce respektován a oceňován místní komunitou i zákazníky.

Aktivity v České republice probíhají prostřednictvím naší dceřiné společnosti Mangan Chvaletice, s.r.o., která vlastní práva na projekt Mangan Chvaletice.

Pro více informací o našem zaměření na zodpovědný rozvoj klikněte zde.

VEDENÍ SPOLEČNOSTI
Vedení a ředitelé společnosti Euro Manganese Inc. mají dohromady více než tři sta let zkušeností v oblasti plánování a vývoje projektů, geologie, hutnictví, strojírenství, environmentálního plánování, zajišťování povolení, projektového financování, komoditního marketingu a rozvoje společností. Tento zkušený tým nabízí znalosti a dovednosti, které jsou nezbytné pro řešení projektu tohoto typu a současně dokáže naplňovat náročné environmentální a sociální standardy České republiky a Evropské unie. 

 

Náš úspěch závisí na talentu, odhodlání a soudržnosti nejen lidí z řídícího týmu, ale i těch, kteří s námi spolupracují, což je celá řada inženýrů, metalurgů, geologů, vědců z oblasti životního prostředí, finančních expertů, právníků a administrátorů.

VEDENÍ SPOLEČNOSTI
Matt James (1).jpg
Matt James - prezident a výkonný ředitel 
Matt James je velmi zkušený manažer, který pracoval v zavedených mezinárodních průmyslových společnostech i v malých rostoucích firmách v oblasti přírodních zdrojů, chemických látek a environmentálních služeb. V oblasti přírodních zdrojů má rozsáhlé zkušenosti s rozvojem společností. Z jeho předchozích nejvýznamnějších pozic můžeme jmenovat např. pozice viceprezidenta pro strategii a firemní komunikaci ve společnosti Lynas Corporation, která se zabývá výrobou speciálních kovů, pozice zakládajícího výkonného ředitele společnosti Rutila Resources a pozice viceprezidenta pro strategii a rozvoj podnikání ve společnosti Harsco Corporation. Matt získal titul B. Eng. (Hons) v oboru keramického inženýrství na Univerzitě v Novém Jižním Walesu v Austrálii a Ph.D. v oboru materiálových věd a inženýrství na Queens' College na univerzitě v Cambridge. Je diplomovaným členem Australského institutu ředitelů. 
_X0A5681 v3 - square for website.jpg
Martina Blahova – finanční ředitelka
Martina Blahova má 20 let mezinárodních zkušeností v oboru financí; včetně praxe v auditu u PricewaterhouseCoopers a Ernst & Young v České republice a Anglii. Zastávala řídící pozice v automobilovém a těžebním průmyslu jako hlavní kontroler v Euro Manganese Inc., manažer účetního výkaznictví v SSR Mining Inc. a vedoucí plánování a kontrollingu v KS Kolbeshschmidt a.s., české dceřiné společnosti Rheinmetall Group AG, a poskytovala konzultační služby kanadským akciovým a soukromým společnostem v řídících finančních rolích a v souvislosti s přechodem na IFRS. Martina je členkou CPA Canada (CGA) a ACCA (UK) a je inženýrkou ekonomie se zaměřením na mezinárodní obchod z Vysoké Školy Ekonomické v Praze a  z Université d ' Orléans, Francie.
Screen Shot 2020-08-25 at 1.06.24 PM.png
Fausto Taddei – Viceprezident pro rozvoj Společnosti a Tajemník Společnosti
Fausto Taddei pracoval více než třicet let na výkonných pozicích ve finanční oblasti, zejména v rozvoji a provozu veřejně obchodovatelných akciových společností v těžebním průmyslu. Patří mezi ně pozice finančního ředitele společností Nevsun Resources Ltd., Aura Minerals Inc. nebo Western Canadian Coal Corp. Pracoval rovněž pro společnosti zabývající se těžbou a zpracováním mědi, zlata a obdobných komodit. Byl zodpovědný za řízení finančních rizik, optimalizaci likvidity firem, za dohody o odběrech komodit, daňové plánování a za záležitosti týkající se reportingu veřejně obchodovatelných společností. Fausto Taddei získal Diplom Business and Commerce na Universitě v Britské Kolumbii v roce 1982, v roce 1985 pak získal titul Chartered Professional Accountant (CA).
Andrea Zaradic.jpg
Andrea Zaradic – Viceprezident pro Provoz
Andrea Zaradic má více než 30 let zkušeností v oblasti korporátního, projektového a obchodního rozvoje společností v oblasti těžebního průmyslu a obnovitelných zdrojů v Americe, Africe, Asii a Evropě. Mezi její předchozí vedoucí pozice patří prezident a generální ředitel společnosti Northair Silver, prezident a generální ředitel společnosti Troon Ventures Ltd., viceprezident společnosti Magma Energy Corp., technický manažer pro BHP Billiton a manažer rozvoje infrastruktury pro Canico Resource Corp., spolupráce na projektu těžby niklu u společnosti Onca Puma v Brazílii. Je členem představenstva společností Kootenay Silver a Reservoir Capital a zároveň poskytuje technickou podporu společnosti Northleaf Capital v oblasti geotermální energie. Andrea vystudovala strojní inženýrství na University of British Columbia. a je registrovaným profesionálním inženýrem v provinciích Britská Kolumbie a Ontario.
jan1.jpeg
Jan Votava – výkonný ředitel společnosti Mangan Chvaletice, s.r.o.
Jan Votava je vysoce kvalifikovaný a respektovaný český inženýr a vedoucí pracovník s doktorátem v oboru strojírenství. Sedmnáct let pracoval na různých manažerských rolích v LafargeHolcim, jedné z největších společností zabývající se stavebními materiály. Kromě dohledu nad těžbou a výrobou cementu, zastával tyto pozice: vedoucí Transformačního týmu pro Evropu, technický ředitel pro střední Evropu, výkonný ředitel a předseda představenstva pro Českou republiku. V poslední době hrál vedoucí úlohu v týmu, který v Maďarsku stavěl továrnu na cement v hodnotě 250 milionů EUR pro společnost Lafarge. Z této pozice má rovněž zkušenosti s vedením týmu, s využíváním čínských technologií a zařízení, jakož i spoluprací s inženýrskými a stavebními firmami. V současné době je zodpovědný za činnost EMI v České republice. Náplní jeho práce je nyní organizační vedení firmy Mangan Chvaletice, s.r.o., budování dobrého jména společnosti, její růst, a v neposlední řadě i získávání nezbytných povolení, a celkový rozvoj tohoto projektu.
ThomasG.jpg
Thomas Glück – Hlavní Technik
Thomas Glück má třiceti pěti letou zkušenost s úspěšným vývojem a provozem výrobních zařízení v odvětví těžby a chemického zpracování. Dvacet tři let zastával různé pozice v oblasti rozvoje, managementu a vedení společnosti Manganese Metal Company, dceřiné společnosti BHP Billiton, předního světového výrobce vysoce čistého elektrolytického kovového manganu bez obsahu selenu. Je držitelem titulu B.Sc. a PhD z Witwatersrandské univerzity v oboru chemické inženýrství v oblasti rozvoje čistoty oxidu manganatého. Vedl strategický program rozvoje významného projektu získávání základního manganového kovu pro společnost Baja Mining. Tento projekt zahrnoval rozsáhlé laboratorní a pilotní testovací práce na elektrolyzování manganu a kobaltu. V roce 2013 založil na kanadském trhu poradenskou společnost, která se specializuje na zavádění osvědčených postupů v oblasti rozvoje projektů, implementaci procesů, výrobků a systémů pro různé podnikatelské subjekty, které se mimo jiné zabývají i využíváním zdrojů. Thomas momentálně žije ve Vancouveru v Kanadě.
Wenling Sun – Strategická ředitelka, China
Wenling Sun je v oblasti hornictví velmi zkušená profesionálka s osmnácti letou praxí v Číně, která se zabývá rozvojem těžebních projektů, obchodováním s kovy, tvorbou cen a obchodní strukturou, jakož i projektovým řízením a financováním. V Číně řídila rozvoj prvních projektů na zpracování mědi a niklu. Rovněž hrála klíčovou roli v několika mezinárodních projektech na rozvoj důlních a technologických zařízení. Do doby, než vstoupila do EMI, provozovala aktivní konzultační praxi, při které radila mezinárodním klientům v oblasti nákupu čínských technologií, zařízení a služeb. Má magisterský titul v oboru ekonomie z Renminské univerzity v Číně. Momentálně žije v Evropě a svůj pracovní čas rozděluje mezi Evropu a Čínu.
Gary Nordin – hlavní geolog
Gary Nordin je přední průzkumný geolog, s dlouhou historií v oblasti zjišťování, vyhodnocování a rozvoje úspěšných těžebních projektů po celém světě, včetně dolu Refugio, dolu La Colorada, dolu Kisladag a pískovny Orca. Během posledních čtyřiceti let byl pan Nordin spoluzakladatelem a ředitelem několika veřejných společností včetně společností Bema Gold, Eldorado Gold, Polaris Materials, Orestone Mining, Nevada Pacific Gold, Delta Gold a Galileo Minerals.
PŘEDSTAVENSTVO SPOLEČNOSTI
Matt James (1).jpg
Matt James - prezident a výkonný ředitel 
Matt James je velmi zkušený manažer, který pracoval v zavedených mezinárodních průmyslových společnostech i v malých rostoucích firmách v oblasti přírodních zdrojů, chemických látek a environmentálních služeb. V oblasti přírodních zdrojů má rozsáhlé zkušenosti s rozvojem společností. Z jeho předchozích nejvýznamnějších pozic můžeme jmenovat např. pozice viceprezidenta pro strategii a firemní komunikaci ve společnosti Lynas Corporation, která se zabývá výrobou speciálních kovů, pozice zakládajícího výkonného ředitele společnosti Rutila Resources a pozice viceprezidenta pro strategii a rozvoj podnikání ve společnosti Harsco Corporation. Matt získal titul B. Eng. (Hons) v oboru keramického inženýrství na Univerzitě v Novém Jižním Walesu v Austrálii a Ph.D. v oboru materiálových věd a inženýrství na Queens' College na univerzitě v Cambridge. Je diplomovaným členem Australského institutu ředitelů. 
Hanna portrait.jpeg

Hanna Schweitz - člen představenstva
Hanna Schweitz byla jmenována členkou představenstva EMN v dubnu 2022 a má významné zkušenosti v průmyslu kovů a bateriových materiálů pro elektrická vozidla. V současné době je ředitelkou pro bateriové materiály a vývoj aktiv ve společnosti WMC Energy, nezávislé společnosti zabývající se obchodem s fyzickými komoditami a rozvojem průmyslových aktiv se sídlem v Nizozemsku. WMC Energy pomáhá společnostem v dodavatelských řetězcích materiálů lithium-iontových baterií s dodávkami surovin, financováním a potřebami zmírňování rizik. Před nástupem do WMC Energy strávila tři roky jako ředitelka pro kovy a suroviny ve společnosti Northvolt AB, kde vedla tým zodpovědný za nákup kovových (měděných a hliníkových) a katodových surovin (nikl, mangan, kobalt a lithium). Dříve ve své kariéře strávila Hanna 13 let u společnosti Boliden AB, významného evropského výrobce a zpracovatele kovů, v postupně vedoucích pozicích, kde pracovala především v oblasti nákupu, prodeje a řízení rizik různých drahých a základních kovů. Hanna má magisterský titul v oboru podnikové ekonomiky z univerzity v Umeå ve Švédsku.

 

daviddres1.jpeg
Dr. David Dreisinger – člen představenstva
Dr. David Dreisinger je profesorem a předsedou katedry průmyslového výzkumu v oblasti hydrometalurgie na univerzitě v Britské Kolumbii. Publikoval více než tři stovky příspěvků a je spoluautorem dvaceti jednoho patentů v USA pro práci v hydrometalurgickém výzkumu. Provozuje aktivní mezinárodní poradenskou praxi zaměřenou na významné hydrometalurgické projekty a výrobní závody. Jeho předchozí zkušenosti zahrnují ředitelské pozice v PolyMet Mining, Search Minerals, LeadFX a výkonné pozice v Camrova Resources, Clifton Star Resources a South American Silver.
Greg Martyr.jpeg
Gregory P. Martyr – člen představenstva
Greg Martyr se stal ředitelem společnosti v březnu 2018. Je to zkušený bankéř v oblasti zdrojů, poradce a výkonný ředitel společnosti. Pan Martyr má více než třicet let zkušeností v oblasti zdrojů investičního bankovnictví a firemních financí, ale i v řízení mezinárodních těžebních společností. Od roku 2017 působil jako výkonný ředitel společnosti Carbon Fiber Development Technologies Pty Ltd., společnosti vyrábějící výrobky z uhlíkových vláken v průmyslovém měřítku za použití robotiky v hromadné výrobě. Od roku 2011 do roku 2016 byl výkonným ředitelem společnosti Standard Chartered Bank a zároveň ředitelem globálního poradenského týmu pro těžbu a kovy. Od roku 2005 do akvizice společností Standard Chartered Bank v roce 2011 byl partnerem společnosti Gryphon Partners, poradenské firmy pro nerostné zdroje. Od roku 1994 do roku 2003 působil v několika řídících rolích společnosti Normandy Mining Ltd., včetně pozice prezidenta pro oblast amerického kontinentu. Předtím zastával pozice u Deutsche Bank a Morgan Grenfell. Pan Martyr získal bakalářský titul v oboru ekonomie a v oboru právo na univerzitě v Sydney v Austrálii.
Tom Stepien.jpg
Thomas M. Stepien – člen představenstva
Tom Stepien má více než 30 let zkušeností v řízení, provozu a inženýringu špičkových technologií v malých i velkých společnostech po celém světě. V současné době je generálním ředitelem kalifornské společnosti Primus Power, která se zabývá skladováním energie v bateriích. Před spoluzaložením společnosti Primus byl viceprezidentem společnosti na výrobu polovodičových zařízení Applied Materials. Bakalářský a magisterský diplom získal v oblasti strojírenství v Massachusetts Institute of Technology. Tom je spoluvynálezce mnoha patentů a je často zván jako přednášející na konference věnované energetice.
John W.jpeg
John Webster - předseda představenstva
Vedoucí finanční odborník, který strávil více než 30 let v PriceWaterhouseCoopers až do svého odchodu do důchodu v roce 2014. Mezi jeho předchozí pozice patří např. BC Managing Partner, tři roky jako Assurance Leader v Rumunsku a šéf těžebních aktivit v Kanadě. Má rozsáhlé zkušenosti jako auditorský partner, poskytuje poradenství soukromým osobám i firmám, zároveň má cenné mezinárodní zkušenosti s projekty na využívání zdrojů surovin. V současné době je ředitelem společnosti Eldorado Gold Corporation.
Directors
Management
bottom of page